Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wakacje z Biblioteką: 14 - 24.07.2014

Czcionka:

W dniach od 14 lipca do 25 lipca trwały ,,Wakacje z biblioteką". Organizatorami byli Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie,  Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Uczestnikami były głównie dzieci w wieku od 8 do 13 lat.

 

Każdy dzień ,,Wakacji z biblioteką" przynosił nowe atrakcje:

14 lipca (poniedziałek)- Spotkanie z pracownikami Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Krotoszynie na temat uzależnień i zagrożeń w okresie wakacyjnym. Zajęcia odbyły się w Klubie Seniora w Kobylinie.

 

 

 

15 lipca (wtorek)- wyjazd wycieczkowy. W Kórniku  zwiedzaliśmy zamek- muzeum, a w Puszczykowie zawitaliśmy do Muzeum- Pracowni Literackiej  Arkadego Fiedlera.

 

 

 

 

16 lipca (środa)- rajd pieszy po terenie gminy, zajęcia sportowe na Hali Środowiskowo - Sportowej w Kobylinie.

 

 

17 lipca (czwartek)- wyjazd wycieczkowy do Grabonogu - wizyta w Muzeum bł. Edmunda Bojanowskiego oraz do Gostynia - kąpiel na krytej pływalni Na Fali.

 

 

 

 

18 lipca (piątek) - wizyta w Urzędzie Miasta w Kobylinie oraz spotkanie ze strażakiem

 

 

 

 

 

21 lipca (poniedziałek) - wyjazd wycieczkowy do Zdun- wizyta w muzeum i w kręgielni.

 

 

 

 

 

22 lipca (wtorek) - wyjazd wycieczkowy do Wrocławia - Panorama Racławicka, Aquapark

 

 

 

 

 

 

23 lipca (środa) - spotkanie z policjantem, zajęcia teatralne z p. Krystyną Niedzielą, zajęcia na hali sportowej.

 

 

 

24 lipca (czwartek) - miał odbyć się Mini Festyn na boisku sportowym, niestety pogoda pokrzyżowała nam plany. Dobry humor wzięliśmy ze sobą do Klubu Seniora. To tam zostały zorganizowane gry, zabawy. Odwiedziła nas (razem z gitarą) siostra Lidia. Zabawa była wspaniała. Pani Mariola Lindner uczyła nas tańca belgijskiego. Jedliśmy smażone kiełbaski.

 

 

 

 

 

 

25 lipca (piątek) - to ostatni dzień ,,Wakacji z biblioteką". Wspomnienia z wakacji przelaliśmy na papier. Powstały piękne rysunki, a także krótkie opowiadania. Alicja Swendracka i Weronika Wojtyczka to autorki jedynego pamiętnika ,,Wakacji z biblioteką". Każdy uczestnik otrzymał drobne upominki, które z pewnością przydadzą się w nowym roku szkolnym. Nie zapomniano również o organizatorach. Usłyszeli oni podziękowania oraz otrzymali laurki wykonane przez dzieci. Po raz kolejny udaliśmy się również na obiad do restauracji ,,Bajka". Właściciele otrzymali laurki i podziękowania za pyszne obiadki serwowane uczestnikom ,,Wakacji z biblioteką".

 

 

 

 

 

 

 

KATALOG KSIĄŻEK:

ZAPRASZAMY:

Rok 2020 rokiem  

 

św. Jana Pawła II

Bitwy Warszawskiej

hetmana Stanisława Żółkiewskiego

Romana Ingardena

Teodora Axentowicza

o. Józefa Marii Bocheńskiego

Leopolda Tyrmanda

Pogoda

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny