Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ferie z Biblioteką - Smolice

Utworzono dnia 01.02.2020
Czcionka:

            W dniach od 29 do 31 stycznia Filia Biblioteczna w Smolicach zorganizowała dla swoich najmłodszych użytkowników Ferie z Biblioteką.

            Podczas pierwszego dnia zajęć dzieci usłyszały opowiadanie pt. „Franklin i Walentynki”. Po tradycyjnym głośnym czytaniu nadszedł czas na dyskusję dotyczącą wyjątkowego dnia, dnia zakochanych. Następnie wszyscy tworzyli piękne walentynki. Dzieci wspaniale ozdabiały swoje kartki okolicznościowe, robiły je z myślą o swoich rodzicach. :)

W drugiej części spotkania najmłodsi wytwarzali z mąki, soli i wody masę solną. Pracy towarzyszyło dużo śmiechu i zabawy. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością tworząc  ciekawe postacie, takie jak  żółw Franklin, bałwany, samochód ciężarowy i inne.

            Drugi dzień Ferii z Biblioteką odbył się w Kobylinie. Najmłodsi odwiedzili Posterunek Policji, po którym oprowadzał sierż. sztab. Pan Marcin Szumera. Policjant przedstawił zasady bezpieczeństwa, które należy znać szczególnie w trakcie trwających ferii.

Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta w kobylińskim kinie, w którym wszyscy oglądali film „Kuba Guzik”. Była to historia Kuby Guzika i jego przyjaciela Lucka, którzy podczas swojej podróży postanowili odszukać i uwolnić księżniczkę Lisi.

            W trakcie ostatniego dnia zajęć z biblioteką dzieci ozdabiały farbami wcześniej zrobione kształty z masy solnej. Tego samego dnia najmłodsi odwiedzili piekarnię w Smolicach, po której oprowadzał jej właściciel, Pan Michał Kwieciński. Dzięki uprzejmości Pana Michała wszyscy zobaczyli w jaki sposób wyrabiany jest chleb: w jakich warunkach musi przebywać oraz w ilu stopniach jest pieczony. Pani Jadwiga Kwiecińska opowiedziała  o swojej pracy, czyli o wyrobach cukierniczych. Gospodarze poczęstowali swoich gości pysznym, ciepłym plackiem drożdżowym. :) Po takim łasuchowaniu mali i duzi uczestnicy Ferii z Biblioteką wybrali się na spacer do parku.

            Filia Biblioteczna w Smolicach serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które włączyły się w organizację zajęć dla dzieci. Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do częstych odwiedzin naszej biblioteki. :)

Ferie z Biblioteką - Smolice

Utworzono dnia 01.02.2020, 12:47

KATALOG KSIĄŻEK:

ZAPRASZAMY:

Rok 2020 rokiem  

 

św. Jana Pawła II

Bitwy Warszawskiej

hetmana Stanisława Żółkiewskiego

Romana Ingardena

Teodora Axentowicza

o. Józefa Marii Bocheńskiego

Leopolda Tyrmanda

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W poprzednim tygodniu: 90

W tym miesiącu: 344

W poprzednim miesiącu: 267

Wszystkich: 19475

Pogoda

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny