Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Odwiedziny wyjątkowego gościa w Smolicach

Utworzono dnia 16.09.2022

 

6 września 2022 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie zorganizowała w Szkole Podstawowej w Smolicach  spotkanie z gościem z Ugandy, Panią Faith Kansiime. Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy z Fundacją  Centrum Aktywności Twórczej z Leszna i wsparciu kobylinianki Doroty Jagodzińskiej. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas od 0 do 3 wraz z wychowawczyniami. Przybyły gość opowiedział o swoim kraju, przybliżył jego kulturę.  Młodzi słuchacze dowiedzieli się, co jedzą mieszkańcy Afryki. Swoje opowieści Faith uzupełniła kolorowymi slajdami ukazującymi barwną Ugandę. Uczniowie mieli również okazję wykazać się znajomością języka angielskiego, gdyż niezwykły gość, właśnie w tym języku opowiadał. Tłumaczem była Pani Marieta Kulus. Spotkanie zakończyło się wspólnymi tańcami, ponieważ Faith jest instruktorem tańca.
Bardzo dziękujemy Pani Marlenie Kamińskiej, za możliwość zorganizowania spotkania. Dziękujemy również Paniom Mariecie Kulus, Edycie Szymczak, Beacie Szyrner oraz Judycie Robakowskiej za współpracę z naszą Biblioteką.
Osobne podziękowania dla Faith Kansiime za ciekawe i inspirujące spotkanie oraz Dorocie Jagodzińskiej z Fundacji Centrum Aktywności Twórczej Eurodesk Leszno za zainicjowanie spotkania.

Odwiedziny wyjątkowego gościa w Smolicach

Utworzono dnia 16.09.2022, 12:29

KATALOG KSIĄŻEK:

ZAPRASZAMY:

Rok 2022 rokiem  

 

Marii Konopnickiej

Józefa Wybickiego

Marii Grzegorzewskiej

Wandy Rutkiewicz

Ignacego Łukasiewicza

Józefa Mackiewicza

Polskiego Romantyzmu

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 105

W tym miesiącu: 19

W poprzednim miesiącu: 385

Wszystkich: 29094

Pogoda

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny