Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ferie z Biblioteką - Łagiewniki

Utworzono dnia 31.01.2020
Czcionka:

      Jak co roku Filia Biblioteczna w Łagiewnikach zorganizowała zajęcia dla dzieci - Ferie z Biblioteką.
      W pierwszym dniu zajęć 27 stycznia 2020 r. (poniedziałek) uczestników odwiedził pan Jakub Nelle z Kobylina, który na co dzień pracuje jako ratownik medyczny. Gość specjalny  opowiedział o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się w sytuacji, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Po przygotowaniu teoretycznym uczestnicy ćwiczyli prawidłowe zachowanie w sytuacjach zagrożenia życia. Wszyscy zgromadzeni nauczyli się prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Rośnie nowe pokolenie ratowników medycznych! W dalszej części dnia najmłodsi poszli zwiedzać Pałac w Łagiewnikach. Pan Jan Patryas i Stanisław Krygiel  oprowadzili dzieci po zabytku, opowiadając  o jego historii, a także o gospodarstwie rolnym będącym jego częścią. Panowie wspomnieli również o rodzinie Przyłuskich- jego dawnych właścicielach.
        W kolejnym dniu Ferii z Biblioteką uczestnicy zajęć udali się do Smolic zwiedzać tutejszy pałac, w którym obecnie mieści się siedziba firmy Hodowla Roślin Sp. z o.o. Grupa IHAR. Po przepięknym obiekcie, z ogromnym parkiem, dzieci oprowadził pan Adam Skowroński z panią Dorotą Krajewską, opowiadając o jego wnętrzu oraz byłej właścicielce hrabinie Helenie von Zieten. Hrabina aktywnie działała na rzecz lokalnej społeczności. Była fundatorką kościoła znajdującego się nieopodal pałacu. Dzięki uprzejmości pani Doroty, wszyscy uczestnicy zwiedzili kościół oraz wysłuchali jego historii. Zajrzeli również do krypty z doczesnymi szczątkami fundatorów kościoła. Na zakończenie pobytu w Smolicach, wycieczkowicze odwiedzili tutejszą Filię Biblioteczną. Po powrocie do Łagiewnik dzieci spotkały się z przedstawicielem Ochotniczej Straży Pożarnej panem Bogdanem Kusterką, który opowiedział o trudnej pracy strażaków. Pokazał również sprzęt jaki mają do dyspozycji. Zebrani mogli przymierzyć strój, który zakłada się jadąc na akcję. Na koniec, obejrzeli wóz strażacki od środka, i poczuli się jak prawdziwi strażacy.
        Ostatniego dnia uczestnicy zajęć udali się na Posterunek Policji w Kobylinie. Pan Marcin Szumera omówił z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania podczas ferii. Wszyscy obecni otrzymali kamizelki odblaskowe, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze. Zakończeniem Ferii z Biblioteką był seans filmowy w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylinie. Zajadając popcorn podczas oglądania filmu pt. ,,Kuba Guzik”, widzowie wraz z bohaterem przeżywali szereg przygód.

        Biblioteka Publiczna Miasta  bardzo dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania oraz uatrakcyjnienia zajęć dla dzieci. Serdecznie dziękujemy !
 

Ferie z Biblioteką- Łagiewniki

Utworzono dnia 31.01.2020, 16:19

KATALOG KSIĄŻEK:

ZAPRASZAMY:

Rok 2020 rokiem  

 

św. Jana Pawła II

Bitwy Warszawskiej

hetmana Stanisława Żółkiewskiego

Romana Ingardena

Teodora Axentowicza

o. Józefa Marii Bocheńskiego

Leopolda Tyrmanda

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W poprzednim tygodniu: 90

W tym miesiącu: 344

W poprzednim miesiącu: 267

Wszystkich: 19475

Pogoda

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny